Jazzbląg logo

SŁAWEK JASKUŁKE

tl_files/galeria/pliki/news/2017/jazzblag/Jaskulke 2.jpg

Pianista jazzowy, improwizator, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej  i filmowej. Wykładowca Katedry Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ma za sobą występy na największych scenach muzycznych i festiwalach jazzowych, m.in.: Berlin Jazz Fest, North Sea Jazz Festival czy International Performing Arts Center w Moskwie. W 2006 roku reprezentował Polskę na festiwalu Music Beyond Borders w Hong Kongu, co zaowocowało wydaniem solowej płyty “Jaskułke - Hong Kong”. Album w magazynie Jazz Forum otrzymał najwyższą notę - pięciu gwiazdek.   Twórca projektu “Chopin na pięć fortepianów” prezentowanego premierowo na EXPO 2010  w Shanghaju oraz scenie Forbidden City Concert Hall w Pekinie i Nanyang Academy of Fine Arts  w Singapurze.

 

www.jaskulke.com

 

 

ANDY MIDDLETON QUINTET feat. ADAM NUSSBAUM

 

Andy Middleton

tl_files/galeria/pliki/news/2017/2018/Middelton.jpg


Fantazyjna i odważna gra obejmuje niezwykle szeroki zakres ekspresji- od pełnych mocy brzmień po delikatne, czułe, liryczne, ale wciąż prowadzone po mistrzowsku i inspirujące, rytmy. Jego kompozycje są wyraźnie zakorzenione w tradycji jazzu, pomimo harmonijnych i nowoczesnych melodii, które stanowią dla nich idealną oprawę. Unikalne brzmienia jakie osiągnął jako muzyk, aranżer i kompozytor, doprowadziły go do współpracy z takimi ikonami jazzu jak: Ralph Towner, Kenny Wheeler i David Holland. Na długiej liście osób, z którymi występował czy nagrywał, pojawiają się m.in. takie nazwiska: Billy Hart, Maria Schneider, Richie Beirach, Renee Rosnes, Randy Brecker, Bob Mintzer, Bill Evans, Lionel Hampton, Bob Mintzer, Joey Calderazzo, John Abercrombie, Steve Rodby, Scott Colley i Adam Nussbaum. 

Adam Nussbaum

tl_files/galeria/pliki/news/2017/jazzblag/Nussbaum.jpg


Nowojorczyk, uważany za jednego z najlepszych współczesnych perkusistów. Jego umiejętności dały mu możliwość pracy z najlepszymi twórcami związanymi z tym wymagającym instrumentem. Grał z najwybitniejszymi muzykami świata jazzowego. Jego wieloletni współpracownicy to: John Abercrombie, Michael i Randy Brecker, Eliane Elias, Gil Evans, Stan Getz, Vic Juris, James Moody, John Scofield, Joe Sample, Ohad Talmor, "Toots" Thielemans, Kenny Wheeler i NHØP. Brał udział w setkach nagrań, w tym uhonorowanej  nagrodą Grammy płyty "Nie próbuj tego w domu", nagranej z Michaelem Breckerem Quintet. Obecnie nagrywa, koncertuje i wykłada jako profesor na Uniwersytecie Nowojorskim, dodatkowo prowadzi warsztaty perkusyjne na całym świecie.

 
Andy Middleton- saksofon
Adam Nussbaum- perkusja
Jerzy Małek- trąbka
Piotr Wyleżoł- fortepian
Sławomir Kurkiewicz- kontrabas
 
 
 

Artur Dutkiewicz Trio

Artur Dutkiewicz Trio

tl_files/galeria/pliki/news/2017/2018/Dutkiewicz.jpg


Pianista i kompozytor. „Ambasador polskiego jazzu” (Jazz Forum Magazine ); koncertował w ponad 60 krajach świata. Promuje kulturę polską za granicą, podkreślając swoje korzenie. Pochodzi z Pińczowa. Jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem w klasie kompozycji i aranżacji w 1982r.Laureat konkursów: Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Improwizacji Jazzowej w Katowicach, "Jazz nad Odrą”, „Jazz Jantar”. Finalista Thelonious Monk International Competition w Waszyngtonie. Jako pierwszy polski muzyk jazzowy miał swój recital na MIDEM w Cannes w 1988r. Artur Dutkiewicz prowadzi od wielu lat własny zespół ARTUR DUTKIEWICZ TRIO oraz wykonuje recitale solowe. Ostatnie albumy „Prana”, „Traveller” wydane w trio oraz „Mazurki” - solo, zostały znakomicie przyjęte przez słuchaczy i krytyków. Artur Dutkiewicz Trio zaprezentuje utwory z ostatniej płyty „Traveller” - kompozycje lidera, w których duży ładunek emocjonalny ekspresyjnych wątków, elementy polskiej muzyki ludowej oraz world music łączą się z głębią przekazu. Całość jest silnie osadzona w korzeniach improwizacji jazzowej.

ARTUR DUTKIEWICZ TRIO 

Artur Dutkiewicz – fortepian

Andrzej Święs – kontrabas

Łukasz Żyta – perkusja


Aga Zaryan

tl_files/galeria/pliki/news/2017/jazzblag/Zyran.jpg

Jest laureatką najważniejszych nagród w świecie muzycznym (w tym prestiżowej nagrody Fryderyka oraz wielokrotnie przyznawanego jej tytułu Wokalistki Roku w rankingu magazynu Jazz Forum). Twórczość Agi Zaryan mieszczą w sobie, to co najlepsze w historii jazzu, a zarazem kontynuacje tradycji legendarnych dokonań Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell. Światowe uznanie Artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi śpiewani z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu. Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, a zarazem kontynuacja tradycji legendarnych dokonań Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell. Światowe uznanie Artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi, smakowi i podejściu do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu. Płyty Zaryan sprzedają się w rekordowych nakładach, udowadniając, że ambicja i wysublimowany styl pozwalają dotrzeć do szerokiego grona publiczności. Artystka podbija serca publiczności koncertując na całym świecie. Aga Zaryan jest również aktywną działaczką społeczną, m.in: Ambasadorką PAH, sojuszniczką KPH. Za swoją działalność została wyróżniona nagrodzą Gwiazda Dobroczynności 2017.

Aga Zaryan- wokal

Michał Tokaj - fortepian

Robert Majewski - trąbka